Likvidace štěnic

Štěnice jsou opět na scéně a pro mnoho lidí kolem nás jsou noční můrou. Většina obyvatel mylně spojuje tohoto parazita se špatnou hygienou, ale jde o zavlečení vajíčka či brouka do prostor, které následně zamoří.

Štěnice jsou malé, ploché, polokřídlé, které se živí krví. Obvykle žerou v noci a za dne se skrývají v různých zákoutích Vášeho obydlí. Za svůj život naklade štěnice cca 50-200 vajíček. Z vajíček se obyvkle za 7-8 dní líhnou nymfy, které dospívají zhruba do dvou měsíců. Pětkrát se svlékají a mezi každým svlékáním se musí napít krve. Dospělé štěnice žijí půl roku i déle a dlouho dobu vydrží bez potravy. Žerou v noci, rychle se nasytí a potom opustí svého hostitele a ukryjí se někde nablízku do doby než zase vyhladoví. Bez potravy dokáží přežít v neaktivním stavu i několik měsíců!!!

Pokud jste zaregistrovali výskyt štěnic, je nutné ihned vyhledat odbornou DDD firmu. Desinsekce se provádí v prostorech s výskytem štěnic ale i prostorech přilehlých. Likvidace štěnic je velmi náročná a v některých případech doporučujeme částečnou likvidaci vybavení. Dobrých výsledků při likvidaci štěnic docílíme kombinací několika druhů přípravků a několika aplikačních metod.


Developed by Rubycon. | Powered by rubac.